KONST / Litografier / Färglitografi 12837092
nr 1283 7092
Sven Jonson
(1902-1981), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 346/360. Motivet: 60x90 cm
Sven Jonson, svensk målare född 1902 i Halmstad, död 1981.
Utrop:
800 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 21 oktober 2019
kl 19:51:52
500 kr
600 kr
700 kr
1.200 kr
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
1.500 kr
1.500 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
2.000 kr
2.000 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
21 okt